Yürüyen Merdivenler

Türkiye’de üretilen ve satışını yapmış olduğumuz yürüyen merdivenler, EN 115 normuna göre tasarlanmakta ve sıkı bir kalite kontrol sistemi ile denetlenerek imal edilmektedir.

Yürüyen merdivenler, elektrik ile çalışan, merdiven basamakları devamlı olarak dönen, insanların merdiven çıkmadan bir üst kata çıkmasını ya da bir alt kata inmesini sağlayan bir sistemdir. Yürüyen merdivenler, asansörlere göre daha fazla insan taşıyabilirler. En çok alışveriş merkezleri, oteller, iş merkezleri, havaalanları, metro ve tren istasyonlarında yoğun olarak kullanılır.

Satışını yapmış olduğumuz yürüyen merdivenlerde, standart tasarımlar kullanılmakta olup, yapının durumuna ve müşteri ihtiyacına göre özel tasarımlar yapılabilmektedir.

Üretilen yürüyen merdivenlerin çelik konstrüksiyonlarında, kaynak çekmelerini ve ölçü hatalarını en aza indiren özel tasarım kalıp sayesinde, proses kontrollerinde hata yüzdesi sıfıra yakın olup bir çok ziyaretçiyi şaşırtmaktadır.

Yürüyen merdivenin en önemli aksamlarından olan, alt ve üst istasyonlar özel kalıplarda standart olarak üretilmektedir. Kullanılan tüm istasyon rayları, soğuk çekme ve yüzeyleri konfor için temizlenmiştir. Tahrik sisteminde kullanılan tüm malzemeler, sertifikalı vasıflı çeliklerden seçilir. Ayrıca, tüm çelikler aşınmaya karşı sertleştirilmiştir. Seçilen rulmanlar ömür açısından diğer rulmanlardan çok üstündür bu da uzun yıllar merdivenin sorunsuz çalışmasını sağlar.

Yürüyen merdivenin tasarımı sırasında en önemli unsur, ilgili standardından taviz vermeden binanın yapısına en uygun yürüyen merdiveni ortaya çıkarmaktır. Yürüyen merdivenlerde en önemli husus yolcu güvenliğidir. Tasarım aşamasında ilk ele alınan husus da budur.

İlk keşif sonrasında elde edilen veriler doğrultusunda yürüyen merdivenin taşıyıcı karkasının üç boyutlu olarak tasarımı yapılır. Daha sonra, taşıyıcı karkas statik ve dinamik analizleri bilgisayar ortamında uygunluğu doğrulanır. Bu test sonucunda, bir problem tespit edilmezse karkasa diğer yürüyen merdiven ekipmanları yerleştirilir ve tam kapasitede çalışırken binaya gelebilecek yükler hesaplanır ve proje sahibine bildirilir. Bina ölçülerinden dolayı yürüyen merdivende standart dışı uygulama olduğunda 3 boyutlu tasarım çalışmasında gerekli kontroller yapılır. Gerektiğinde risk ekibi toplanarak, risk analizi prosesi uygulanır. Böylece maksimum emniyet ve müşteri memnuniyeti sağlanmış olur.

Müşteri onayına takiben tüm imalat resimleri ve ürün reçeteleri üretime iletilir.
Alışveriş merkezleri, pazar yerleri, büyük marketler gibi binalarda yangın yönetmelikleri gereği, yürüyen merdivenlere özel yangın tesisatları eklenebilmektedir. Projelendirilmesi profesyonel ekip tarafından, tesisatların montajı ve testleri yine konusunda uzman ekipler tarafından yapılır.

Sahip olunan volkanizasyon teknolojisiyle, hemen her tür el bandını onarabilir ya da yenisini size sunabiliriz. Gerektiğinde montajını da yerinde yaparak siz müşterilerimizin isteklerine en iyi şekilde cevap vermeye çalışırız.

Yürüyen merdivenlerde, enerji tasarrufu amacıyla özel hareket sensörleri yerleştirilmektedir.
Kullanılan sensör, radar mantığıyla çalıştığı için fotosel gibi ışık yansımalarından etkilenmez.

Yürüyen merdivenlerin dış kaplamaları Alucobond, Elektrostatik Boyalı, Cam ya da Paslanmaz kaplama olarak müşteri tercihine göre yapılır.

Binanızda asansör için yeriniz yok mu? Dert etmeyin Villa Asansör dışardan asansör çözümü sayesinde bu sorunu ortadan kaldırdık. Beğenilerinize sunduğumuz dışardan asansör sistemi sayesinde komple çelik kuyuya sahip ve cam kaplama ile keyifli bir seyir sunan asansörler yapılarınıza değer katıyor. Çok küçük alanlarda dahi rahatlıkla uygulanabilen dışardan asansör sistemi dış mekan için tasarlanmış olsa da bina içlerinde de kullanılabilmektedir. Hidrolik sistem gayet sessiz çalışır ve yumuşak kalkış ve duruş sunar.

Komple çelikten imal edilen asansör kuyusunda zevkinize ve bina renginize uygun onlarca renk seçeneği var. Uzman ekibimizle 4 hafta gibi kısa bir sürede üretim gerçekleştirilebiliyor. Hidrolik villa asansör kullanım alanlarında özellikle yaşlı insanlar olduğundan özel bir statüsü vardır ve standartları diğer asansör sistemlerinden çok daha yalın ve kolaydır.

Bizimle Çalışmaya Karar Verdiyesiniz

Mesajlaşmayı başlat
Destek Hattı
Merhabalar. Nasıl yardımcı olabiliriz?