Asansör sistemleri günümüzün en iyi teknolojik çözümlerinden biri olarak hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi asansör insan ve yük taşınmasına yönelik çeşitli özelliklerde tasarlanmakta ve kullanım alanına ciddi ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Uygulama alanındaki trafik akışına bağlı şekilde farklı kapasitelerde ve modellerde üretilmesi mümkündür. Dolayısıyla Elevator Systems için her alanda her ihtiyaca uygun şekilde üretilir diyebiliriz. Bugün yeni inşa edilen yapıların her birinde İmar Yönetmenliği tarafından asansör yerinin projede yer alması zorunlu kılınmıştır. Yani 3 katlı yapılarda asansör yeri olmalıdır ama 5 kat ve üzeri yapılarda zorunlu şekilde uygulanması gereklidir. Dolayısıyla modernize yapıların dekorasyonuyla uyumlu şekilde İnsan Asansörleri tasarlanmakta ve uygulama alanında son derece şık bir görüntü elde edilmektedir. İnsan asansörleri 4 kişilikten başlayarak 21 kişilik taşıma kapasiteli olmak üzere imal edilebilir. Bir yapıda yer alacak asansörün ne özellikler içermesi gerektiği, yapının inşa sürecinde uzman asansör firmalarıyla görüşerek belirlenmelidir.

Alanında profesyonel asansör firmaları, yapının ileri dönemini göze alarak en yüksek verim sağlayacak şekilde asansör sistemini tasarlayacaktır. Buda takdir edersiniz ki, kullanım alanında uzun soluklu konfor içerecektir. İnsan asansörleri 240kg’dan başlayarak 1600kg’a kadar taşıma kapasitesinde çeşitlilik içerir. Konutlarda sınıf I, konut dışında ise sınıf II olarak adlandırılırlar.  Gelişen teknoloji beraberinde kullanılan her gereksiniminde değişmesine ön vermiştir. Bundan ötürü bugünün asansör sistemleri eski dönem asansörler ile kıyaslanmayacak düzeyde kalitelidir. Mesela Panoramik Asansör denildiğinde aklınıza normal bir asansör modeli gelebilir. Ancak bu asansör türü uygulama alanına ciddi ölçüde prestij kazandırır. Çünkü arka ve yan bölümlerinin de cam ile kaplı üretilebilmesinden ötürü yolcular 360 derece görüş açısına ve keyifli yolculuk etme imkanına sahiptir. Panoramik asansörler yapının mimarisiyle ilgili olarak üçgen, yuvarlak ve kare gibi sıra dışı tasarlanabilirler. Bunun yanı sıra aksesuar konusunda oldukça geniş alternatifler içerir.

Kısacası estetik görünüme önem veren işletmeler ve villa tarzı ev sahipleri için katlar arası iniş çıkışın sağlanması konusunda en ideal çözümdür diyebiliriz. Asansör firmalarının yaşantımıza sağladığı kolaylıklardan birinin de Vehicle Lift tasarımı olduğunu söyleyebiliriz.  Hemen herkesin en büyük sıkıntılarından biri olan otopark derdine son veren bu sistem, yapıların bodrum katında veya binaların üst kısmında oluşturulabilmektedir. 3000kg’dan 10,000kg’a kadar taşıma kapasiteli tasarlanabilen araç asansörü, alışveriş merkezleri, oteller, sosyal tesisler ve otoparklar gibi park sorunu yaşanan trafiğin yoğun olduğu alanlarda uygulanmaktadır. Araç asansöründe kişi arabasından inmeden buton aracılığıyla istediği kata inip-çıkma imkanına sahiptir. Söz konusu Elevator Systems konusunda daha fazla bilgi edinmek ve yüksek kalite standartları eşliğinde hizmet almak için sizleri Se-ka Asansör firmasının web sitesini incelemeye davet etmekteyiz. Hizmette sınır tanımayan firma, sektöründe lider konumda işleyişini sürdürmekte ve asansör konusunda üretim, montaj ve yedek parça temini gibi her konuda sizlere destek vermektedir. Bu nedenle zaman geçmeden tanışmanızı ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamanızı tavsiye ederiz.

Leave a Comment

Start messaging
Support Line
Hello. How can we help?